Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy - 2022


Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców


Lindsay C. Gibson

Kontynuacja bestsellerowego podręcznika "Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców"

Dzieciństwo spędzone z nieczułymi, skupionymi na sobie i apodyktycznymi rodzicami pozostawia głębokie blizny emocjonalne, które sprawiają, że czujesz się osamotniony, masz trudności z wyrażaniem uczuć, nie potrafisz wyznaczać granic i nie radzisz sobie z budowaniem zdrowych relacji. Twoi coraz starsi rodzice wymagają od ciebie specjalnego traktowania i szacunku, jednocześnie zaś drwią z twoich uczuć, ignorują potrzeby i podważają niezależność, a ty nie wiesz, jak uwolnić się z sieci toksycznych relacji i zacząć żyć w zgodzie ze sobą.

Lindsay C. Gibson w swojej najnowszej książce pokazuje, że istnieją sposoby na wydostanie się spod wpływu szkodliwych i egoistycznych zachowań emocjonalnie niedojrzałych rodziców. Autorka opisuje skuteczne narzędzia, które pomogą zrozumieć emocjonalną niedojrzałość i pokażą, jak się przed nią bronić, oraz uczy, jak uzdrowić relację bez poświęcania własnej integralności. Wskazówki zawarte w tej książce ułatwią ci wyznaczanie granic, wzmocnią samoświadomość i pomogą w podążaniu własną drogą życiową.

Dzięki tej książce:
- poznasz przyczyny niedojrzałości emocjonalnej i cechy charakterystyczne jednostki niedojrzałej,
- nauczysz się nazywać i opisywać cechy i zachowania wynikające z niedojrzałości emocjonalnej,
- poznasz sposoby reagowania na zachowania osób niedojrzałych emocjonalnie oraz skutecznego wyznaczania granic,
- dowiesz się, jak odzyskać pewność siebie i wzmocnić swoją niezależność.

LINDSAY C. GIBSON jest psycholożką kliniczną prowadzącą prywatną praktykę. Specjalizuje się w terapii indywidualnej skierowanej do dorosłych dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Autorka bestsellera Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców, publicystka „Tidewater Women Magazine”. W przeszłości pracowała jako wykładowczyni psychologii w College of William and Mary oraz na uniwersytecie Old Dominion. Mieszka i pracuje w Virginia Beach.

https://wuj.pl/ksiazka/krytyczni-wymagajacy-i-dysfunkcyjni-rodzice#oprawa-miekka-ze-skrzydelkami


Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy