Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy - 2022


GDY TWÓJ PARTNER ŁŻE JAK PIES


Susan Forward, Donna Frazrer

JACEK SANTORSKI & CO WYDAWNICTWO, 1999

Susan Forward amerykańska psychoterapeutka, autorka takich bestselerów jak Toksyczni rodzice, czy Szantaż emocjonalny, tym razem przyjrzała się patologicznym kłamcom. Czy w Twoim związku: Partner oszukuje Cię w sprawie swojej wierności? Ukrywa ważne sprawy ze swojej przeszłości? Nie mówi Ci na co wydaje wasze wspólne pieniądze? A może "mami" Cię nieustannie na innym polu? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, książka Gdy twój partner łże jak pies jest pozycją właśnie dla Ciebie.

Susan Forward spogląda na temat okiem wieloletniego praktyka, nie serwując czytelnikowi stosu naukowych definicji, lecz praktyczne ćwiczenia i opisy przypadków ze swojej pracy. Przytacza historie kobiet żyjących w świecie iluzji- misternej sieci kłamstw swoich partnerów. Kobiet ciągle wierzących w cudowną przemianę, bądź niedopuszczających do myśli możliwości kłamstwa swojego ukochanego. Osób, które do chwili odkrycia smutnej prawdy i zaakceptowania jej, w ogóle nie znały człowieka, z którym dzieliły swoje życie.

Czy kobiety żyjące z kłamcami są zdane na pozostanie w sieci ich manipulacji? Odpowiedz brzmi: Nie. Autorka, oprócz opisu przypadków, pokazuje jak zmienić swoje położenie. Wymaga to pracy. Zarówno od Ciebie, jak i Twojego partnera. Prawda odziera z wygodnych dla nas iluzji- pozwala jednak na pójście do przodu. Oznacza ono w zależności od naszego wyboru: ratowanie związku bądź jego zakończenie. Forward może poprowadzić Cię bezpiecznie przez tę drogę. Pomoże zrozumieć, jakimi technikami posługuje się kłamca i dlaczego Cię okłamuje. I co najważniejsze, jak te techniki oddziałują na Ciebie. W końcu pokaże Ci, jak skutecznie skonfrontować się z partnerem i wypracować porozumienie.

Książka Gdy twój partner łże jak pies może być pomocna w zmianie Twojego związku na lepsze. Jest dobrą pozycją dla wszystkich par, mających problemy małżeńskie, nie zawsze tylko i wyłącznie dotyczące patologicznego kłamstwa.

Autorka recenzji: Gabriela Krypska


Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy