Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy - 2022


BEZPIECZNE PRZEJŚCIE. POWRÓT DO ZDROWIA DOROSŁYCH DZIECI ALKOHOLIKÓW.


Stephanie Brown

Ostatnimi laty problem dzieci z rodzin alkoholowych został bardzo nagłośniony. Jednak do niedawna kwestionowało się jakiekolwiek szkody wynikające z dorastania w tego typu środowisku. Autorka niniejszej publikacji postanowiła - jako osoba dorastająca w rodzinie z problemem alkoholowym - dodać otuchy takim jak ona, a jako terapeutka z wieloletnim stażem wytłumaczyć w przystępny i przejrzysty sposób prawa rządzące zarówno w rodzinie alkoholowej jak i świecie wewnętrznym DDA.

Książka ta jest mostem łączącym książki popularnonaukowe z naukowymi. Nie znajdziemy tutaj skomplikowanych danych, niezrozumiałych frazesów. Autorka postawiła tutaj na doświadczanie siebie. Mamy możliwość zrozumieć trudne terminy dzięki wypowiedziom konkretnych osób, ich opisom emocji i myśli. Przekonamy się, że droga do wyzdrowienia jest długa i bolesna, jednak nie jesteśmy na niej sami - posiadamy wiele mostów, pomocnych dłoni, zasobów. Książka ta jednak nie jest naiwnym poradnikiem i dlatego powinna zadowolić osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś o sobie z rzetelnych, naukowych źródeł. Autorka przedstawia nam zarówno perspektywę rodzinną jak i indywidualną. Wskazuje na konsekwencje wynikające z dorastania w rodzinie alkoholowej i wskazuje drogę do zdrowia. Ten ostatni rozdział napisany jest z niezwykłą starannością. Autorka doskonale zdaje sobie sprawę z wątpliwości i lęków mogących pojawić się u Dorosłych Dzieci Alkoholików i stara się na nie odpowiedzieć - czytając to można mieć wrażenie, że czyta nam w myślach.

Książka ta kierowana jest przede wszystkim dla osób z rodzin alkoholowych, jednak może być również pomocna specjalistom i studentom, którzy chcieliby poznać wewnętrzny świat DDA.

Autorka recenzji: Sylwia Wolna


Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy